Bicentennial Man(ROBOT ADAM)

Sinema - İnsanların robotlaştıkları,  yani hissizleşmeye başladıkları bir dönemde, bir tür model robot üretilir. Aile Babası, ev işlerine yardımcı olması için bu robottan  alır. Aile bireylerinin verdikleri sorumluluklar hayata bağlar ve onu hayata dair öğrenmeye

Orijinal İsmi:& quot;Bicentennial Man
Süre:& quot;132dk
s Kazan& quot;,& quot;Isaac Asimov
Yapım
Orijinal İsmi:

Bicentennial Man(ROBOT ADAM)

Süre:132dk
Yönetmen:Chris Columbus
Yapımı:1999&Almanya& ABD
Dİnsanların robotlaştıkları,yani hissizleşmeye başladıkları bir dönemde, bir tür model robot üretilir. Aile Babası, ev işlerine yardımcı olması için bu robottan alır. Aile bireylerinin verdikleri sorumluluklar hayata bağlar ve onu hayata dair öğrenmeye öğrendikçe özgürleştirmeye başlar. Bir robot olmasına rağmen zamanla insanlar gibi düşünüp karar vermeye ve duygulanmaya başlar. İsteği insanlar gibi yaşamak, özgür olup kendi hayatını kurmaktır. Bunu fark eden sahibi, onu özgür bırakır. Artık onun evi vardır. Sıradaki isteği, insansı bir beden ve dokunup hissetmek ve aşık olmaktır. Dostlarının yardımıyla bunu da başarır. İnsanlara benzeyen fiziksel değişimi ve duygusal değişimi inanılmazdır.
Öğrencilere verdiğimiz sorumluluklar onları hayata bağlar, hayat hakkında daha fazla şey öğretir. Öğrenen özgürleşir. Düşünür ve hisseder. Çevreden görülen sevgiyi hissetmeyi, sevgi vermeyi öğretir. Özgür bireyler, kendi hayatını istedikleri gibi kurabilirler.
999& quot;-& quot;Almanya& quot;,& quot;& quot;ABD