FANZİN(Cİ)LER KONUŞUYOR

Kitap Tanıtımı - FANZİN(Cİ)LER KONUŞUYOR Bu kitap, 29 fanzin editörüyle yapılan röportajları içeriyor. Fanzin hakkında merak ettiğiniz her şeye yanıt bulabileceğiniz cevaplar sahipleri tarafından açıklanıyor. Fanzin nedir, nerede doğmuştur? Türkiye’de ne zaman ve nasıl o

FANZİN(Cİ)LER KONUŞUYOR
Bu kitap, 29 fanzin editörüyle yapılan röportajları içeriyor. Fanzin hakkında merak ettiğiniz her şeye yanıt bulabileceğiniz cevaplar sahipleri tarafından açıklanıyor. Fanzin nedir, nerede doğmuştur? Türkiye’de ne zaman ve nasıl ortaya çıkmıştır? Dergi ve kitaptan farkı nedir, kar amacı güder mi? Fanzin çeşitleri nelerdir? Günümüzde fanzinler artıyor mu, azalıyor mu? İnternet ve teknolojinin gelişmesi fanzinleri nasıl etkiledi? Dünü, bugünü ve yarınıyla editör Barış AKKURT fanzinleri fanzincilerle konuşuyor.
Barış Akkurt, Osmaniye’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde başladığı mühendislik öğrenimini yarım bırakarak sosyal bilimler okumaya karar verdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.
2011-2012 yıllarında yayında olan, ağırlıklı olarak kültür-sanat haberlerinden ve sokak röportajlarından oluşan dipdalga.net isimli sitenin editörlüğünü yaptı. Sitede ele aldığı konulardan birisi olan editörlüğünü yaptığı’ Fanzinciler Konuşuyor ‘2014 yılında Propaganda Yayınları’ndan çıktı.
Kitabı satın almak için:

http://propagandayayinlari.net/fanzin.html
veya
http://propagandayayinlari.org/fanzin.html

http://propagandayayinlari.net/dukkan/
veya
http://propagandayayinlari.org/dukkan/

Kitapta yer verilen fanzinlerin tam listesi:

.noktasız. Fanzin, Alfabe Fanzin, Altay Öktem, Alternatif Karalamalar, Banliyö Fanzin, Bataklık Fanzin, Etilen Fanzin, evvel.org, Filika Fanzin, Galapera Öykü Fanzin, Heyt be! Fanzin, İmalat-ı Harbiye (Sokak) Fanzin, Jargon Fanzin, küçük İskender, Marşandiz Fanzin, Meskalin Fanzin, Polikinik Dilemma, Rock City, Ser Fanzin, Seyyar Sesler, SOLuCAN FANZ.İN, Şizofrengi, Şorşak Fanzin, Tabukıran Fanzin, Tirşe Döngü, Vandal Yürek, Yani Fanzin, Yasak Kült

Kitapta yer verilen fanzinler arasından internette bulabileceklerinizin listesi:
http://evvel.org
http://zaferyalcinpinar.com
http://seyyarseslertoplulugu.blogspot.com

HÜLYA KANDEMİR YAVUZ