Anasayfa Künye Danışman ve Editörler Son Dakika Arşiv FacebookTwitter
Nirvana Sosyal Bilimler Sitesi Güncel Eleştirel Sosyal Bilimler Platformu

Uzaktan eğitim ne zamana kadar uzatıldı? İşte cevabı

Uzaktan eğitim ne zamana kadar uzatıldı? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek?

Kategori: Haberler - Tarih: 29 Nisan 2020 12:01 - Okunma sayısı: 1.069

Uzaktan eğitim ne zamana kadar uzatıldı? İşte cevabı

23 Mart'tan bu yana EBA TV üzerinden uzaktan eğitimle devam edilen 2019-2020 eğitim yılı için bilgiler paylaşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzun süredir en merak edilen konuların başında gelen uzaktan eğitim ne zaman bitecek sorusunu yanıtladı. Peki uzaktan eğitim ne zamana kadar uzatıldı?

UZAKTAN EĞİTİM NE ZAMANA KADAR UZATILDI?

Daha önce okulların açılış tarihi olarak 30 Nisan belirlenmişti. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu tarihin Bilim Kurulu tavsiyeleri ve mevcut koşullar göz önünde bulundurularak uzatılabileceğine işaret etmişti.

Bakan Selçuk’un açıklamasına göre; Uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam etmesi kararlaştırıldı.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları: Uzaktan eğitim şu anda elimizdeki tek seçenek. Uzaktan eğitim üzerine çalışmaya devam ediyoruz. Bu konu ile ilgili tedbirler hayata geçti.

* Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz en hassas konumuz. Tüm hazırlıklarımızı etraflıca yapıyoruz. 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin EBA Akademik Destek Platformu'na yoğun talebinin farkındayız. Son birkaç gün içinde kayıt olan öğrenci sayısının da 1 milyona yaklaştığını da söyleyebiliriz.

* EBA'da ilk 15 günde ders sayısı 650 bine yaklaştı. Öğrencilerimiz EBA ile zaman kavramından bağımsız olarak çalışmalarını sürdürebiliyorlar.

* Öğrencilerimizin ve velilerimizin bu zorlu süreçte yanlarında olmak için psikososyal desteklerimiz de devreye giriyor.

Yorumlar (0)
EN SON EKLENENLER
BU AY ÇOK OKUNANLAR
Diğer Haberler Yazıları
Özlemle...

Haberler 19 Mayıs 2020

Özlemle...