Nirvana Sosyal

Anasayfa Künye Danışmanlar Arşiv SonEklenenler Sosyal Bilimler Bilimsel Makaleler Sosyoloji Fikir Yazıları Psikoloji-Sosyal Psikoloji Antropoloji Tarih Eğitim Bilimleri Ekonomi Hukuk Siyaset Bilim Coğrafya İlahiyat-Teoloji Psikolojik Danışma ve Rehberlik Felsefe-Mantık Ontoloji Epistemoloji Etik Estetik Dil Felsefesi Din Felsefesi Bilim Felsefesi Eğitim Felsefesi Yaşam Bilimleri Biyoloji Sağlık Bilimleri Fütüroloji Edebiyat Sinema Müzik Kitap Tanıtımı Haberler Duyurular İletişim
Kitaplar Arasında 3 İlk Medusa Romanı

Kitaplar Arasında 3 İlk Medusa Romanı

Edebiyat 15 Eylül 2022 11:25 - Okunma sayısı: 917

Ali GENÇLİ Yazdı

Şair-Yazar Bülent Nizam’ın yazdığı “MEDUSA’NIN LANETİ” adlı roman kitapçı raflarında ve internet satış sayfalarında yerini aldı. İlk Medusa romanı özelliğini taşıyan kitap, 176 sayfadan oluşuyor.“Didim Kitap Okuyor” etkinliğinde okurlarıyla buluşup kitaplarını imzalayan Bülent Nizam kitabında kendisini, 1962 yılında Eskişehir’de doğdum, Eğitimime devam ederken babamın yanında çalıştım. Eğitimim bitince baba mesleğime devam ettim. 1989’da yerleştiğim Bursa’da kendi işyerimde doğalgaz tesisat işleri ve kombi onarım işleri yaptım. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli şantiyelerde mekanik tesisat teknikerliği yaptım. Bu çalışmalarımın sonunda emekli oldum. Ortaokul sıralarında yazmaya başladığım şiirler ve kısa öyküler zamanla sosyal medya ortamlarında da paylaşıldı. Yazdıklarımda hayata dair hüzün, sitem, aşk!a yer verdim. Elinizdeki romanımdan önce yayınlanmış B’AŞK’A ŞİİRLER adlı kitabım yayınlanmıştır.”Sözleriyle tanımlamış.

Romanı ile ilgili olarak yazdığı önsöz’de ise yazar; “Medusa’nın Laneti” Tesadüflerin ve cinayetlerin bir biri ardına yaşandığı, kehanette bahsedildiği gibi Medusa’nın, kendisine ilgi duyan ve sahip olmak isteyen herkesi, laneti ile perişan edip yok eder. Elinizdeki kitap, okurken merakın ve heyecanın hazzını yaşayacağınız, birbirinden ilginç yaşam öykülerinin yer aldığı bir serüven ve polisiye romanı.”Açıklamasını yapmış.

Akıcı bir üslupla bir filmi anlatır gibi yazılmış eserde, olaylar birbiri ardına sıralanmış. Apollon Tapınağı ve Didim, Altınkum üçgeninde geçen olaylar ilginç betimlemelerle süslenmiş. Yazım Kuralları açısından biraz zayıflık gösterse de elinize aldığınızda bırakamayacağınız “Medusa’nın Laneti” adlı roman ülkemizde yazılmış ilk Medusa romanı olması özelliğini taşıyor. Başkomiser Serra-1 üst başlığı konan romanın devamının da yazılacağı anlamına geliyor. Didim’in kültür yaşamında, Didim Nefes Derneği çalışmalarına destek veren ve Didim Sanat Platformu fikir babası olan Bülent Nizam kardeşime başarılar diliyorum.

Yorumlar (0)

SON EKLENENLER
ÇOK OKUNANLAR
DAHA ÇOK Edebiyat
“Palyatif Toplum”

Edebiyat28 Kasım 2023 16:04

“Palyatif Toplum”

Edebiyata Sosyolojik Bir Bakış: Jack London Örneği

Edebiyat15 Kasım 2023 16:45

Edebiyata Sosyolojik Bir Bakış: Jack London Örneği

ABDULLAH EFENDİ

Edebiyat10 Kasım 2023 10:49

ABDULLAH EFENDİ

AFŞAR TİMUÇİN’İN FELSEFE AÇISINDAN EDEBİYATA BAKIŞI

Edebiyat03 Kasım 2023 08:49

AFŞAR TİMUÇİN’İN FELSEFE AÇISINDAN EDEBİYATA BAKIŞI

AFŞAR TİMUÇİN’İN EDEBİYAT ESTETİĞİ ÜSTÜNE

Edebiyat05 Ekim 2023 21:37

AFŞAR TİMUÇİN’İN EDEBİYAT ESTETİĞİ ÜSTÜNE

Dosto’ya Mektup

Edebiyat09 Mart 2023 13:31

Dosto’ya Mektup

YÖNETMEN NEDİM KANOĞLU ile “TİYATRO” HAKKINDA

Edebiyat29 Eylül 2022 20:44

YÖNETMEN NEDİM KANOĞLU ile “TİYATRO” HAKKINDA

Güneyden Kuzeye Bütün İtalya’yı Tanımak

Edebiyat26 Eylül 2022 22:15

Güneyden Kuzeye Bütün İtalya’yı Tanımak

MADUSA  (Fantastik bir öykü)

Edebiyat08 Eylül 2022 11:01

MADUSA (Fantastik bir öykü)

Venüs

Edebiyat26 Mayıs 2020 14:13

Venüs