Anasayfa Künye Danışman ve Editörler Son Dakika Arşiv FacebookTwitter
Nirvana Sosyal Bilimler Sitesi Güncel Eleştirel Sosyal Bilimler Platformu

HUMAN (İNSAN)

İnsanoğlunun derinliklerine inen, iyi ve kötü yanlarını ele alan ve karanlık yanlarımızı gösteren, dünyanın çeşitli yerlerden masalsı hayatları göstermeyi de ihmal etmeyen, insanı insana insanla anlatan bir belgesel. Yeryüzünü, yani bizim Dünyamızın, bel

Kategori: Sinema - Tarih: 23 Ağustos 2020 22:41 - Okunma sayısı: 2.605

HUMAN (İNSAN)

& quot;

HUMAN (İNSAN ) BELGESELİ
Orijinal İsmi: HUMAN
Süre: 2s 13dk
Yönetmen: Yann Arthus-Bertrand
Yapımı: 2015
İnsanoğlunun derinliklerine inen, iyi ve kötü yanlarını ele alan ve karanlık yanlarımızı gösteren, dünyanın çeşitli yerlerden masalsı hayatları göstermeyi de ihmal etmeyen, insanı insana insanla anlatan bir belgesel.
Yeryüzünü, yani bizim Dünyamızın, belki de hiç görülmemiş en güzel yerlerine ait havadan görüntüleri ve opera tarzındaki müzikler eşliğinde Dünyamızın güzelliklerine tanıklık etme ve soluklanma fırsatı sunar.
Belgeselde her müziğin ayrı bir hikayesi var ve başarılı bir de sanatçısı var: Armand Amar. Kudüs doğumlu besteci, müzisyen, yönetmenin diğer belgesellerinde de karşımıza sıkça çıkan César ödüllü sanatçı.
Human, insan koşullarına sıkı sıkıya bağlanmamızı ve varoluş sebebimizin ne olduğunun yansıtılmasını sağlayan bir film.
Soluk kesen doğa fotoğraflarıyla, Yuva ve Okyanus Gezegeni belgeselleriyle tanınan gazeteci, fotoğrafçı ve ekolojist Yann Arthus-Bertrand, son belgesel filmi .
Arthus-Bertrand üç yılda tamamladığı bu belgeselde farklı ülke, dil, din ve kültürlerden yaklaşık iki bin kişiyle, hayatlarında en çok önem verdikleri şeylere dair derin söyleşiler yapmış.
Film yapımcılığının ötesinde bir misyonu var Arthus-Bertrand’ın:‘’Bir insan ömrü süresince nüfusu 2 milyardan 7 milyara çıkan dünyamızın içinde bulunduğu durum beni çok kaygılandırmıyor, zira dünya bir şeklide ayakta kalır. Ben asıl insanlığın geleceği için kaygılanıyorum.’’
İnsan belgeseli ile bu devasa soruna dair farkındalığımızı artırmak istiyor. Âdeta “yaşam hikâyem ne olursa olsun, önce insanım, insan olmalıyım” dedirtiyor Arthus-Bertrand.

& quot;

Yorumlar (0)
EN SON EKLENENLER
Müzik - 27 Haziran 2022 21:57

YIRUMA

Fikir Yazıları - 09 Haziran 2022 19:30

ŞIMARIK

BU AY ÇOK OKUNANLAR
Diğer Sinema Yazıları
Inside Out(TERS YÜZ)

Sinema 27 Haziran 2022

Inside Out(TERS YÜZ)

I Am Sam(Ben Sam)

Sinema 14 Nisan 2022

I Am Sam(Ben Sam)

Detachment (Kopma)

Sinema 20 Mart 2022

Detachment (Kopma)

SOUL

Sinema 18 Ekim 2021

SOUL

WHIPLASH

Sinema 05 Haziran 2021

WHIPLASH

COCO

Sinema 04 Nisan 2021

COCO

SUPER 8

Sinema 07 Şubat 2021

SUPER 8

Gifted / Deha

Sinema 25 Mayıs 2020

Gifted / Deha