Anasayfa Künye Danışman ve Editörler Son Dakika Arşiv FacebookTwitter
Nirvana Sosyal Bilimler Sitesi Güncel Eleştirel Sosyal Bilimler Platformu

Prof.Dr. Doğan GÖÇMEN

Sosyal Bilim ve Felsefe - Prof.Dr. Doğan GÖÇMEN'in danışmanlığında Nirvana Sosyal Bilimler sitesi...doğan göçmen,prof dr doğan göçmen,nirvana,nirvana sosyal,nirvana sosyal bilimler,doğan

Prof.Dr. Doğan GÖÇMEN

AKADEMİK ÖĞRENİMİNİ ALMANYA VE İSKOÇYADA GÖREN KENDİSİ İLE AYNI KURUMDA ÇALIŞMA OLANAĞI BULDUĞUM VE ENTELEKTÜEL BİRİKİMİYLE KENDİSİNİ FARK ETTİREN VE LÜTFEDİP BİZLERİ KIRMAYIP YAZILARI İLE NİRVANA SOSYAL BİLİMLER SİTESİNE KATKI SUNACAĞINI SEVE SEVE BİLDİREN AYNI ZAMANDA DOSTLUĞUMUZUN DEVAM ETTİĞİ VE BUNDAN MUTLULUK DUYDUĞUM NAZİK İNSAN FİLOZOF VE SOSYAL BİLİMCİ PROF. DR. DOĞAN GÖÇMEN'İN ÖZGEÇMİŞİDİR.

DOĞAN GÖÇMEN

Filozof ve Sosyal Bilimci

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde felsefe profesörü olarak çalışmaktadır. Akademik öğrenimini Almanya’da ve İskoçya’da gördü. Sosyoloji, hukuk, iktisat gibi sosyal bilimler alanlarında ve felsefede öğretim gördü ve lisans, yüksek lisans ve doktora tezlerini yazdı. Adam Smith üzerine İngilizce bir kitabının yanında Modern Felsefe: Adam Smith, Hegel ve Marx adlı bir de Türkçe kitabı bulunmaktadır. Sosyal bilimler alanında Rusça, İngilizce ve Almanca da dâhil olmak üzere farklı dillerde birçok yazısı bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak pratik felsefe çalışmaktadır. Ahlak ve siyaset felsefesi alanlarında uzmanlaşmıştır. Hukuk, sanat felsefesi, epistemoloji ve ontoloji alanlarında da çalışmaları bulunmaktadır.

Diğer Danışman ve Editörler
EN SON EKLENENLER
Fikir Yazıları - 10 Ekim 2021 01:52

GÜVEN...

BU AY ÇOK OKUNANLAR