GOOD WILL HUNTING (CAN DOSTUM )

Sinema - Üniversitesinde çalışan, biraz da serseri ruhlu, bir hizmetçi, bir gün tahtada karşılaştığı bir matematik sorusunu çözer ve tüm hayatı değişir. Soruyu çözenin o olduğunu öğrenen matematik profesörü onu hemen kontrolü altına alır ve geleceğini şekillendir

GOOD WILL HUNTING (CAN DOSTUM ) Film Konusu
Orijinal İsmi: GOOD WILL HUNTING
Süre: 2s 6dk
Tür: Dram
Yönetmen: Gus Van Sant
Oyuncular: Chris Britton, Matt Damon, Robin Williams
Yapımı: 1998– ABD
Üniversitesinde çalışan, biraz da serseri ruhlu, bir hizmetçi, bir gün tahtada karşılaştığı bir matematik sorusunu çözer ve tüm hayatı değişir.
Soruyu çözenin o olduğunu öğrenen matematik profesörü onu hemen kontrolü altına alır ve geleceğini şekillendirmek için çaba verir.
Üniversitenin Matematik Bölümü öğrencisi, her zamanki gibi sınıfa geç girer ve tahtadaki iki istatistik sorusunu ev ödevi zannederek defterine geçirir. O akşam, soruların üzerinde çalışırken bunun profesörün verdiği en zorlayıcı ödev olduğunu düşünür. Her gece, başaramasa da sırasıyla her iki problemin üzerinde saatler boyu çalışır.
Birkaç saat sonra beyninde bir şimşek çakar ve her iki problemi de aniden çözer. Ertesi gün cevapları okula getirir. Profesörün masanın üzerine bırakır. Altı hafta sonra bir pazar sabahı kapı çalınır. Profesör kapıda: ‘’ Problemi çözmüşsün .’’der.’ ‘Tabii ki, zaten çözmem gerekmiyor muydu?’’ diye sorar öğrenci.
Profesör, tahtaya yazılmış olan o iki problemin, dünyanın önde gelen matematikçilerinin şimdiye kadar çözemediği iki ünlü problem olduğunu açıklar. ‘’ Birisi bana onların, iki ünlü çözülememiş problem olduğunu söyleseydi, sanırsam onları çözmeyi denemezdim bile. ’’der öğrenci.“Dâhi olmak önemli değil, hayatınla ne yapacağın önemli!” cümlesi, filmin özetidir.