PAY IT FORWARD (İYİLİK YAP İYİLİK BUL)

Sinema - Yönetmen Mimi Leder (Deep Impact), Catherine Ryan Hyde'in romanı üzerine kurulmuş filmde Akademi Ödülü sahipleri Kevin Spacey ve Helen Hunt birarada. Okula sosyal çalışmalar öğretmeni olarak gelen öğretmen, yapabileceği şeyin olabileceği en iyi insan

İyilik Bul, İyilik Yap Film Konusu
Orijinal İsmi: Pay It Forward (İYİLİK YAP İYİLİK BUL)
Süre: 123dk
Tür: Dram
Senarist: Leslie Dixon , Catherine Ryan Hyde
Yönetmen: Mimi Leder
Yapımı: 2000 - ABD
Yönetmen Mimi Leder (Deep Impact), Catherine Ryan Hyde'in romanı üzerine kurulmuş filmde Akademi Ödülü sahipleri Kevin Spacey ve Helen Hunt birarada.
Okula sosyal çalışmalar öğretmeni olarak gelen öğretmen, yapabileceği şeyin olabileceği en iyi insan olmak olduğuna inanmaktadır. Sıra dışı, yalnız yaşayan ve mesleğini severek yapan öğretmenin yüzünde bulunan derin yanık izleri onu farklı yapmaktadır.
Öğrencisi alkol bağımlısı annesi ile birlikte yaşayan, sık sık babası tarafından terk edilen, kendi halinde annesine destek olmaya çalışan bir çocuktur.
Öğretmen, çocuklara bir yıllık ödevler verir. Verdiği ödevlerde hayal kurmalarını büyük düşünmelerini ve tüm insanlığa hizmet eden bir buluş düşünmelerini ister. Küçük dehalardan büyük fikirler çıkabilir, düşüncesindedir.
Öğrencisi, küçük bir deha olarak bu düşünceyi onaylıyor. Onun aklındaki proje; yardımla yardımı onurlandırmaktır. Bir insan yardım aldığında, farklı üç yeni kişiye yardım etmek durumundadır. Yardımı geri ödemek yerine, almış olduğu yardıma karşılık farklı üç kişiye yardım ederek bunu onurlandırmaktır.
Öğrenci projesini uygulamaya koyar ve başlangıç zinciri olarak sokakta yaşayan bir alkol bağımlısını, kendi gözünde yardıma muhtaç olarak gördüğü bir öğretmenini ve kötü koşullarda çalışan alkolik annesini seçmek olur. Film, küçük öğrencinin almış olduğu bu sosyal çalışmayı tüm dünyaya yaymak için giriştiği büyük mücadeleyi anlatıyor.
Hayaller gerçekleşiyor. Büyük düşünün hayal bu! Cimrilik yapmayın! Gerçekleşirse tüm insanlık kurtulur.