Freedom Writers (Özgürlük Yazarları)

Sinema - Film Erin Gruwell ve öğrencilerinin The Fredoom Writes Diary adlı kitabı konu almış. “Özgürlük Yazarları” bütün dünyada 12-13 yaş üstü çocuklar için önerilen bir film olarak kabul görmekte. Oscar ödüllü oyuncu Hilary Swank’ın rol aldığı film, Erin Gruwel

Orijinal adı: Freedom Writers (Özgürlük Yazarları)

Süre: 2s 4dk
Oyuncular: Hilary Swank, Patrick Dempsey, Scott Glenn
Yönetmen: Richard LaGravenese,
Senarist: Richard LaGravenese, Erin Gruwell
Yapımı: 2007
Türü: Dram
Ülke: USD

Film Erin Gruwell ve öğrencilerinin The Fredoom Writes Diary adlı kitabı konu almış.
“Özgürlük Yazarları” bütün dünyada 12-13 yaş üstü çocuklar için önerilen bir film olarak kabul görmekte. Oscar ödüllü oyuncu Hilary Swank’ın rol aldığı film, Erin Gruwell isimli bir öğretmenin gerçek hayat öyküsünden uyarlanmıştır. Amerika'da kaynaştırma okulundaki bir sınıfın hikayesini barındırıyor. Genç bir öğretmen Erin kendisini, öğrencilerine hoşgörü kavramını, bunu önce kendileri üzerinde uygulamayı ve eğitim sözcüğünü, okul hayatlarının ötesine taşımayı öğretmeye adamıştır.
Erin, zaman içinde onlarla iletişim kurmayı başaran Erin, her biri birbirinden farklı hikayesi olan bu gençleri, kendi hikayelerini yazmaları ve bunu da birbirleri ile paylaşmaları konusunda cesaretlendirir. İşte tam da bu yazılar, öğrencilerin hayata tutunmalarını sağlayan bir araca dönüşecektir.