Kitaplar Arasında 3 İlk Medusa Romanı

Edebiyat - Ali GENÇLİ Yazdı

Şair-Yazar Bülent Nizam’ın yazdığı “MEDUSA’NIN LANETİ” adlı roman kitapçı raflarında ve internet satış sayfalarında yerini aldı. İlk Medusa romanı özelliğini taşıyan kitap, 176 sayfadan oluşuyor.“Didim Kitap Okuyor” etkinliğinde okurlarıyla buluşup kitaplarını imzalayan Bülent Nizam kitabında kendisini, 1962 yılında Eskişehir’de doğdum, Eğitimime devam ederken babamın yanında çalıştım. Eğitimim bitince baba mesleğime devam ettim. 1989’da yerleştiğim Bursa’da kendi işyerimde doğalgaz tesisat işleri ve kombi onarım işleri yaptım. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli şantiyelerde mekanik tesisat teknikerliği yaptım. Bu çalışmalarımın sonunda emekli oldum. Ortaokul sıralarında yazmaya başladığım şiirler ve kısa öyküler zamanla sosyal medya ortamlarında da paylaşıldı. Yazdıklarımda hayata dair hüzün, sitem, aşk!a yer verdim. Elinizdeki romanımdan önce yayınlanmış B’AŞK’A ŞİİRLER adlı kitabım yayınlanmıştır.”Sözleriyle tanımlamış.

Romanı ile ilgili olarak yazdığı önsöz’de ise yazar; “Medusa’nın Laneti” Tesadüflerin ve cinayetlerin bir biri ardına yaşandığı, kehanette bahsedildiği gibi Medusa’nın, kendisine ilgi duyan ve sahip olmak isteyen herkesi, laneti ile perişan edip yok eder. Elinizdeki kitap, okurken merakın ve heyecanın hazzını yaşayacağınız, birbirinden ilginç yaşam öykülerinin yer aldığı bir serüven ve polisiye romanı.”Açıklamasını yapmış.

Akıcı bir üslupla bir filmi anlatır gibi yazılmış eserde, olaylar birbiri ardına sıralanmış. Apollon Tapınağı ve Didim, Altınkum üçgeninde geçen olaylar ilginç betimlemelerle süslenmiş. Yazım Kuralları açısından biraz zayıflık gösterse de elinize aldığınızda bırakamayacağınız “Medusa’nın Laneti” adlı roman ülkemizde yazılmış ilk Medusa romanı olması özelliğini taşıyor. Başkomiser Serra-1 üst başlığı konan romanın devamının da yazılacağı anlamına geliyor. Didim’in kültür yaşamında, Didim Nefes Derneği çalışmalarına destek veren ve Didim Sanat Platformu fikir babası olan Bülent Nizam kardeşime başarılar diliyorum.